Billboard o nowej piosence G-Dragona GO  [News]

big_bang_650_430_03

W weekend rozpoczęła się światowa trasa koncertowa lidera BIG BANG, G-Dragona. Gwiazda K-popu ogłosiła swoje koncerty także w Japonii i Chinach (w planach jest więcej państw), a trasa rozpoczęła się w jego rodzinnym mieście, Seulu.

Specjalnie na trasę koncertową, G-Dragon wydał nową piosenkę zatytułowaną GO. Wykonał ją podczas obu koncertów, ale piosenka nie została wydana w oficjalnej wersji studyjnej tuż po występie. Piosenka została wydana w niespotykanej wcześniej formie, poprzez telefoniczną aplikację LINE. Według sklepu Google Play, LINE znalazła się na 1. miejscu wśród darmowych aplikacji w 42 krajach, m.in. Japonii, Tajwanie i Hong Kongu. Współpraca z członkiem BIG BANG może skutkować wzrostem jej popularności w Korei Południowej. By fani mieli możliwość pobrania piosenki, musieli najpierw pobrać specjalną wersję aplikacji, która jest dostępna tylko w Korei, Japonii i Tajlandii.

GO to agresywny, elektroniczny rap, który doskonale prezentuje charyzmę G-Dragona. Obecnie, jego styl jest kojarzony w K-popie jak Nicki Minaj w amerykańskiej i brytyjskiej muzyce pop. W piosence znajdują się także elementy dubstepu, który, co ciekawe, pojawia się przed chwytliwą, powtarzaną frazą michi go. Piosenka bardzo przypomina jeden z utworów Rihanny, Phresh Off the Runaway, z tym, że w piosence barbadoski nie znajdziemy elementów dubstepu.

G-Dragon wyjaśnił, że fraza michi go oznacza totalne szaleństwo. To nie jego pierwsza próba stworzenia nowego slangu. W swojej poprzedniej piosence Crayon, G-Dragon przekonywał słuchaczy, by get your crayon, czyli po prostu, trochę zaszaleli.

G-Dragon jest w posiadaniu ogromnej platformy do promowania GO, jaką jest koncert światowej gwiazdy PSY. Muzyk wyda swoją nową piosenkę Gentlemen 13 kwietnia podczas występu ze swoim kolegą z YG Entertainment, który ma zagrać jako gość specjalny. Na koncercie wystąpi także jego 16-letnia koleżanka z wytwórni, Lee Hi, której piosenki 1,2,3,4 oraz It’s Over górowały na liście K-Pop Hot 100 przez trzy tygodnie.

cr: bbupdates

Reklamy

Komentarze 3 to “Billboard o nowej piosence G-Dragona GO  [News]”

  1. „Obecnie, jego styl jest kojarzony w K-popie jak Nicki Minaj w amerykańskiej i brytyjskiej muzyce pop.” – jak oni mogą porównywać go do Nicki Minaj…

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: