Choice37 o G-Dragonie, Taeyangu i T.O.P w wywiadzie podczas Rhythmer Awards [Wywiad]

130406-GD-choice37

Podczas rozdania nagród Rhythmer Awards, powiedziałeś, że dobrze Ci się pracuje z G-Dragonem, prawda? Chcielibyśmy usłyszeć o tym coś więcej…

Po pierwsze, G-Dragon jest bardzo swobodny i kreatywny. Dlatego tak łatwo się z nim pracuje. Bardzo szybko wchłania nowe koncepcje. Aby stworzyć dobrą piosenkę, nie wystarczy na siłę pchać rap do 16 taktów, a raczej skupić się na jednej koncepcji. G-Dragon jest w tym znakomity.

Jak powstała piosenka One of a Kind?

W YG mamy comiesięczne spotkania beatowe, podczas których wszyscy producenci gromadzą się w studio, by przesłuchać beatów stworzonych przez innych. Wtedy stworzyłem beat i pozwoliłem, by Teddy przesłuchał go pierwszy, a potem wziąłem go ze sobą na to spotkanie. Kiedy Yang Hyun Suk usłyszał piosenkę, powiedział: Ah, daj ją Jiyongowi. Chciał tę konkretną melodię dla Jiyonga. W naszej firmie zazwyczaj jest właśnie tak, że to prezes słucha wszystkich kawałków i decyduje komu je przydzielić.

Jakie są Twoje stosunki z innymi artystami YG?

W YG panuje atmosfera jak na dużej siłowni, dlatego tak bardzo mi się to podoba. Na korytarzu stoją segways, a na ścianach wisi popart. Dlatego tak dobrze się tam pracuje. Przyjemnie jest odkrywać nowe koncepcje i pomysły. Youngbae i T.O.P także są bardzo oddani muzyce. Kiedy tak sobie siedzę w swoim studio często przychodzą i pytają mnie o nową muzykę.

130406-taeyang-choice37

Kto najczęściej Cię nachodzi?

(Śmiech) Youngbae przychodzi najczęściej. Naprawdę czuję jego miłość do muzyki. Zawsze jest pełen energii. Dodatkowo, ma on wyjątkowy zmysł muzyczny. Słuchamy razem takich artystów jak Miguel czy Frank Ocean.

Więc najczęściej przebywasz z chłopakami z Big Bang?

Są najbliższymi mi artystami i często się kontaktujemy.

A jak to wygląda z 2NE1?

One też są wspaniałe. Ale 2NE1 są w rękach Teddy’ego. To jemu prezes przydzielił to zadanie. Poza tym, z racji tego, iż są dziewczynami, rzadko widuję je w studio. Ale Youngbae często przychodzi, by użyć komputera, a Jiyong by pogadać.

Jakiej muzyki słuchacie, gdy jesteście razem?

Z hip hopu słuchamy takich artystów jak A$ap Rocky czy Kendrick Lamar. Z R&B, tak jak już wspomniałem, wsłuchujemy się w muzykę takich artystów jak Miguel czy Frank Ocean. Ale nie tylko, słuchamy także wielu innych muzyków.

Prawie wszystkie piosenki YG wpadły w ucho nie tylko fanom, ale także słuchaczom muzyki pop czy maniakom czarnej muzyki. Skąd bierze się ta siła YG?

Myślę, że z jakości naszej muzyki. Wraz z upływem czasu, publiczność chce dostawać kawałki o coraz to lepszej jakości. Myślę, że szef uważa, że to właśnie jakość naszej muzyki jest jedną z najważniejszych rzeczy.  Bardziej niż muzykę, która błyszczy tylko na zewnątrz, do publiki przemawia szczerość. Myślę, że powodem, dla którego Jiyong i Youngbae są tak uwielbiani, jest fakt, iż robią oni dokładnie taką muzykę jaką chcą, i mogą wyrażać swoje szczere słowa. Nie pracują tylko po to, by sprzedać jak najwięcej albumów. Nawet dzieci, kiedy słyszą piosenki, wiedzą czy są prawdziwe czy nie. Każdy jest w stanie dostrzec szczerość w muzyce.

cr: bbupdates

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Choice37 o G-Dragonie, Taeyangu i T.O.P w wywiadzie podczas Rhythmer Awards [Wywiad]”

  1. Ostatnie zdanie tego wywiadu (jeśli mogę to tak nazwać) ma w sobie coś, co każe się zamyślić. I pozostawia niedosyt.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: