Billboard o najnowszym teledysku G-Dragona, MichiGO [New]

gd-mv

G-Dragon szaleje w GO!

Jeśli teledysk PSY został zakazany ze względu na to, że artysta kopał w nim pachołek drogowy, to w takim razie, czy dawanie klapsów i budzące wątpliwości ruchy przed pisuarem wpędzą GD w kłopoty?

W trakcie solowej światowej trasy koncertowej lider Big Bang, G-Dragon, wydał klip do swojego solowego singla pt. GO.

G-Dragon pokazał szaloną i imponującą pracę stóp* w serii kostiumów i peruk. Połączył stylową czarno-złotą marynarkę z fryzurą pazia, sweter szkolny z hipsterskimi okularami i sterczącym na wszystkie strony brązowym afro, a skórzany strój z wysokim irokezem.

W teledysku pojawia się kilka ważnych postaci kpopowego świata, takich jak kolega z zespołu G-Dragona, Taeyang czy główny producent 2NE1, Teddy. Pojawił się w nim także bardzo popularny piosenkarz, Se7en, który również pracuje w YG Entertainment, co z pewnością ucieszyło starszych fanów kpopu.

Podczas gdy reszta świata była zszokowana tym, że teledysk Gentleman PSY został zakazany w jednej z największych koreańskich stacji telewizyjnych, KBS, niektórzy zastanawiają się czy video G-Dragona spotka podobny los?

W teledysku, przez pierwsze 58 sekund, G-Dragon wykonuje kilka wątpliwych ruchów, stojąc przed pisuarem, co może zostać uznane za erotyczne albo sugerujące erotyzm. Co więcej, w 1:11 leżąc na kolanach dwóch dorosłych osób w maskach, otrzymuje klapsy i wypowiada słowa: feeling good**! Kolejna część, która może zostać uznana za kontrowersyjną, ma miejsce w 2:20, kiedy partnerka G-Dragona sugestywnie porusza swoim biustem. Podczas, gdy te rzeczy mogą nie szokować amerykańskiej publiczności, w Korei Południowej, która jest dużo bardziej konserwatywna w przypadku teledysków, spokojnie mogą one wykraczać poza przyjęte normy.

Na plus, z punktu widzenia społeczeństwa, przemawia to, że video dostarcza dużo rozrywki i bardzo prawdopodobnym jest, że stanie się kolejnym klipem o bardzo wysokiej oglądalności w solowej karierze G-Dragona. Jak do tej pory jego najczęściej oglądanym teledyskiem jest ten do singla CRAYON, który osiągnął liczbę 23 milionów odsłonięć. W GO! GD pojawia się w wielu odsłonach (tak jak w CRAYON), ale prawdopodobne kontrowersje mogą nawet bardziej zaintrygować publiczność. Obecna trasa koncertowa GD też na pewno doda „obejrzeń” tak samo, jak rosnąca popularność Big Bang w USA po czterech koncertach z jesieni 2012.

Jeśli teledysk zostanie zakazany, będzie to drugi w ciągu tygodnia klip YG Entertainment, który otrzymałby czerwoną flagę.

Uważacie, że zakaz taki, jak w przypadku PSY grozi także GO?

_________________________

*Chodzi oczywiście o taniec.

**Co można tutaj przetłumaczyć, jako mniej więcej „miłe uczucie” czy „jest mi dobrze/czuję się świetnie”, a co może zostać odebrane, jako „perwersyjne” w połączeniu z klapsami.

cr: billboard + bbupdates

Reklamy

Komentarzy 7 to “Billboard o najnowszym teledysku G-Dragona, MichiGO [New]”

  1. hmm.. Heartbreaker ma więcej wyświetleń niż CRAYON. ^^

  2. Mi się osobiście bardzo podoba. Nie powinno być zakazane.

  3. carlayn Says:

    Ah ci Koreańczycy, dla nich prawie wszystko jest zbereźne.. Podziw dla Smoka za odwagę i bycie sobą w tak konserwatywnym świecie :)

  4. Jeśli zbanują to za pomazane metro, albo za piłowanie paznokci, zawsze przyczepiają się najmniej ważnego elementu, by ukryć prawdziwy powód cenzury.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: