Billboard o najnowszym teledysku G-Dragona, MichiGO [New]

gd-mv

G-Dragon szaleje w GO!

Jeśli teledysk PSY został zakazany ze względu na to, że artysta kopał w nim pachołek drogowy, to w takim razie, czy dawanie klapsów i budzące wątpliwości ruchy przed pisuarem wpędzą GD w kłopoty?

W trakcie solowej światowej trasy koncertowej lider Big Bang, G-Dragon, wydał klip do swojego solowego singla pt. GO.

G-Dragon pokazał szaloną i imponującą pracę stóp* w serii kostiumów i peruk. Połączył stylową czarno-złotą marynarkę z fryzurą pazia, sweter szkolny z hipsterskimi okularami i sterczącym na wszystkie strony brązowym afro, a skórzany strój z wysokim irokezem.

W teledysku pojawia się kilka ważnych postaci kpopowego świata, takich jak kolega z zespołu G-Dragona, Taeyang czy główny producent 2NE1, Teddy. Pojawił się w nim także bardzo popularny piosenkarz, Se7en, który również pracuje w YG Entertainment, co z pewnością ucieszyło starszych fanów kpopu.

Podczas gdy reszta świata była zszokowana tym, że teledysk Gentleman PSY został zakazany w jednej z największych koreańskich stacji telewizyjnych, KBS, niektórzy zastanawiają się czy video G-Dragona spotka podobny los?

W teledysku, przez pierwsze 58 sekund, G-Dragon wykonuje kilka wątpliwych ruchów, stojąc przed pisuarem, co może zostać uznane za erotyczne albo sugerujące erotyzm. Co więcej, w 1:11 leżąc na kolanach dwóch dorosłych osób w maskach, otrzymuje klapsy i wypowiada słowa: feeling good**! Kolejna część, która może zostać uznana za kontrowersyjną, ma miejsce w 2:20, kiedy partnerka G-Dragona sugestywnie porusza swoim biustem. Podczas, gdy te rzeczy mogą nie szokować amerykańskiej publiczności, w Korei Południowej, która jest dużo bardziej konserwatywna w przypadku teledysków, spokojnie mogą one wykraczać poza przyjęte normy.

Na plus, z punktu widzenia społeczeństwa, przemawia to, że video dostarcza dużo rozrywki i bardzo prawdopodobnym jest, że stanie się kolejnym klipem o bardzo wysokiej oglądalności w solowej karierze G-Dragona. Jak do tej pory jego najczęściej oglądanym teledyskiem jest ten do singla CRAYON, który osiągnął liczbę 23 milionów odsłonięć. W GO! GD pojawia się w wielu odsłonach (tak jak w CRAYON), ale prawdopodobne kontrowersje mogą nawet bardziej zaintrygować publiczność. Obecna trasa koncertowa GD też na pewno doda „obejrzeń” tak samo, jak rosnąca popularność Big Bang w USA po czterech koncertach z jesieni 2012.

Jeśli teledysk zostanie zakazany, będzie to drugi w ciągu tygodnia klip YG Entertainment, który otrzymałby czerwoną flagę.

Uważacie, że zakaz taki, jak w przypadku PSY grozi także GO?

_________________________

*Chodzi oczywiście o taniec.

**Co można tutaj przetłumaczyć, jako mniej więcej „miłe uczucie” czy „jest mi dobrze/czuję się świetnie”, a co może zostać odebrane, jako „perwersyjne” w połączeniu z klapsami.

cr: billboard + bbupdates

Reklamy

komentarzy 7 to “Billboard o najnowszym teledysku G-Dragona, MichiGO [New]”

  1. hmm.. Heartbreaker ma więcej wyświetleń niż CRAYON. ^^

  2. Mi się osobiście bardzo podoba. Nie powinno być zakazane.

  3. carlayn Says:

    Ah ci Koreańczycy, dla nich prawie wszystko jest zbereźne.. Podziw dla Smoka za odwagę i bycie sobą w tak konserwatywnym świecie :)

  4. Jeśli zbanują to za pomazane metro, albo za piłowanie paznokci, zawsze przyczepiają się najmniej ważnego elementu, by ukryć prawdziwy powód cenzury.

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: