YG Entertainment wypusci serię kosmetyków dla kobiet w Chinach[News]

bf1ri1

YG Entertainment ma w planach wypuszczenie własnej kolekcji kosmetyków w Chinach.

7 sierpnia Financial Supervisory Service ujawniło, że YG planuje przeznaczyć 50 miliardów wonów na inwestycję w firmę kosmetyczną oraz dustrybutora Coson. Tego samego dnia, notowanie Coson na giełdzie gwałtownie wzrosło.

Odkąd Coson zostało zakupione przez szefa Mizon, Lee Dong Guna w październiku, firma próbowała przekształcić się w firmę kosmetyczną. W przeszłości pan Lee brał udział w badaniach w Amore Pacific.

Początek współpracy między YG a Mizon sięga 2007 roku, kiedy to Big Bang zostali modelami dla BB BUD – marki stworzonej przez Nei-on należącej wówczas do Mizon. Chodzą nawet głosy, że to własnie od Mizon YG Entertainment czerpie porady dotyczące zakładania własnej serii kosmetyków.

Jeden z pracowników YG Entertainment skomentował, Nad możliwością założenia własnej firmy kosmetycznej rozmawialiśmy z wieloma firmami, ale postanowiliśmy zaufać firmie Coson. Obecnie, Coson buduje swoją fabrykę w Osan, w prowincji Kyeonggi, a w związku z tym, że sama stworzyła własne centrum badań, będzie również w stanie skupić się nad rozwojem produktu.

YG ma zamiar zapoczątkować sprzedaż średnio i wysoko ekskluzywnych kosmetyków skierowanych do młodych, około 20-letnich, kobiet na początku przyszłego roku. Agencja postanowiła kosmetyki skierować na rynek chiński, który stanowi 20% eksportu koreańskich kosmetyków za granicę.

Z pewnością YG będzie starać się jak najbardziej odróżnić od innych marek. Wiadomo już, że kosmetyki będą reklamowane jako idealnie odpowiadające wyjściom do klubów.

Pracowników YG zapewnił, Nowe kosmetyki będą wyróżniać się wysoką jakością, gdyż tworzą je ludzie z Amore Pacific. Będziemy brać czynny udział w przygotowaniach na każdym szczeblu, tak by wypuścić produkt inny od pozostałych.

cr: bbupdates

Reklamy

Komentarze 3 to “YG Entertainment wypusci serię kosmetyków dla kobiet w Chinach[News]”

  1. YG mogliby wypuścić serię kosmetyków i w Polsce.
    Wcale bym się nie obraziła8D8D

  2. Może da się je jakoś sprowadzić do Polski.Chociaż w to wątpie… :(

  3. Oj tak, też bym się nie obraziła, gdyby w Polsce były kosmetyki od YG :D

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: