ZAKUPY NA EBAYU

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z PODSTRONĄ „REGULAMIN”.

Umieszczam obiecany tutorial zamawiania z ebaya, ponieważ miażdżąca większość czytelników była takowym zainteresowana :).


ZAKUPY NA EBAYU, CZYLI KARTA W DŁOŃ I SZALEJEMY :D!

Przed rozpoczęciem zakupowych szaleństw musicie zrobić cztery ważne rzeczy. Po pierwsze założyć sobie konto w mbanku (uprzedzałam, że tutorial powstanie na podstawie konkretnego konta bankowego!), po drugie wyrobić sobie kartę wirtualną, po trzecie założyć konto na serwisie PayPal i po czwarte założyć konto na ebayu. Wydaje się skomplikowane? To tylko pozory.

Uwaga! Jak założyć poszczególne konta dokładnie tłumaczyć nie będę, bo instrukcje na każdym z portali są tak jasne, że nie ma to najmniejszego sensu. Wystarczy czytać ze zrozumieniem ;).

Aby założyć konto w mbanku należy udać się do punku bankowego (tzw. kiosku, bo mbank nie ma jako takich swoich siedzib, ponieważ jest to bank internetowy) w Waszej miejscowości lub założyć je przez Internet TUTAJ, wchodząc w zakładkę „mRACHUNKI”.

Następnie kierujecie się do okienka „Zostań klientem”. Z rozwijanego menu wybieracie interesujące Was konto i dalej postępujecie wedle instrukcji. Konta możecie założyć dwa: albo eKONTO dla osób pełnoletnich, albo izzyKONTO dla osób w wieku 13 – 18 lat. Do obu kont można wyrobić potrzebną Wam kartę. Osobiście polecam udanie się do punktu mbanku, bo wtedy założenie konta jest po prostu szybsze, nie trzeba czekać na kuriera z dokumentami itd.

Kiedy posiadacie już aktywne konto, musicie zasilić je pieniążkami, aby możliwe było wyrobienie potrzebnej karty. Jeśli rachunek będzie pusty, zamówienie się nie powiedzie, ponieważ opłata za kartę pobierana jest z góry (ok. 25 zł, jeśli dobrze pamiętam). Na stronie głównej mbanku wchodzicie w zakładkę „mKARTY”, a następnie przechodzicie ponownie do niebieskiego okienka „Zostań klientem” i z rozwijanego menu wybieracie „karta wirtualna”. Dalej postępujecie zgodnie z instrukcją. Jako walutę rozliczeniową najlepiej wybrać dolary (macie dwie możliwości: dolary lub euro). Karta przyjdzie do Was pocztą mniej więcej w przeciągu tygodnia.

Uwaga! Należy pamiętać, że karta wirtualna służy jedynie do operacji internetowych. Nie zapłacicie nią w sklepie, ani nie wypłacicie nią pieniędzy z bankomatu. Do tego służą inne karty, które możecie również sobie zamówić, ale w tej chwili nie dotyczą one instrukcji, którą tworzę. Warto też dodać, że opłaty za prowadzenie rachunku w mbanku są na tyle korzystne, że w sumie warto je założyć, nawet jeśli posiadacie już inne konto bankowe.

Kiedy macie już aktywne eKONTO/izzyKONTO i kartę wirtualną w ręku, zakładacie sobie konto na PayPalu. Klikacie pomarańczowy przycisk „Załóż konto” i postępujecie zgodnie z instrukcją.

Kiedy Wasze konto będzie aktywne, logujecie się na nie i dodajecie do niego swoją kartę wirtualną. Jednak, żeby to uczynić musicie uprzednio zalogować się na swoim koncie bankowym, wejść w zakładkę „Karty” i przesłać na kartę wirtualną pieniądze (może to być maleńka kwota, np. 5 zł). Klikacie „Zmiana środków”, wpisujecie kwotę i klikacie „Dalej”. SMSem dostajecie kod jednorazowy, wpisujecie go w podane pole, klikacie „Zatwierdź” i po bólu. Możemy się z banku wylogować.

Wracacie do konta na PayPalu. Rozwijacie „Profil” i klikacie „Dodaj lub usuń kartę”. Następnie klikacie „Dodaj kartę” i po kolei wypełniacie pola, które ukażą się Waszym oczom (numer karty, rodzaj karty itd.).

Uwaga! To bardzo ważne, aby na karcie były pieniążki, bo inaczej PayPal Wam jej „nie podepnie”.

Kiedy uzyskacie od PayPala informację, że karta została dodana, możecie robić zakupy. Wchodzicie na główną stronę ebaya i zakładacie nań konto, czyli klikacie „register” i postępujecie zgodnie z instrukcją.

Mając aktywne konto na ebayu, możecie rozpocząć zakupy. Logujecie się („Sign in”) i szukacie interesującego Was przedmiotu, czyli wpisujecie w ebayową wyszukiwarkę artystę i tytuł płyty (bo o płyty nam tu głównie chodzi ;>), a następnie wybieracie z listy odpowiadającą Wam aukcję.

Lista proponowanych aukcji, np. przy wpisaniu „big bang 4th mini album”:

Sprawdzacie jaka jest cena wybranego przedmiotu, przeliczamy ją na złotówki (sprawdzacie kurs dolara i zaokrąglacie go nieco w górę, na wszelki wypadek) i logujecie się na rachunku bankowym. Musicie zasilić kartę wirtualną odpowiednią kwotą. Jak zmienić stan środków na karcie napisałam wyżej.

Kiedy klikniecie interesującą Was aukcję pojawia się Wam strona jak na poniższym screenie. Klikacie „Buy It Now”.

Wyświetla Wam się poniższa strona. Klikacie „Commit to Buy”. Jesteście przekierowywani do kolejnej strony, na której klikacie „Continue with PayPal”.

Wyświetla Wam się okienko logowania, zatem logujecie się poprzez wpisanie e-maila i paypalowego hasła. Przy kolejnej stronie klikacie „Confirm payment”.

Na koniec wyświetla Wam się podziękowanie. Możecie się wylogować z ebaya i czekać na przesyłkę :D. Na e-maila będą Wam przychodzić informacje dotyczące przedmiotu (potwierdzenie kupna, zapłaty, czy przedmiot został już wysłany itp.).

UDANYCH ZAKUPÓW ;)!

Jedna odpowiedź to “ZAKUPY NA EBAYU”

  1. czy za konto w mBanku czy na PayPal nie będzie trzeba płacić co miesiąc jakichś opłat za samo posiadanie owego konta? nie będą naliczaneżądne opłaty?

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: